Deski kompozytowe

Zasady budowy tarasu na bloczkach betonowych

Zagospodarowanie przestrzeni wokół domu bywa absorbujące. Oczywiście wszystko uzależnione jest od podejścia właściciela – jeśli marzy o pięknym tarasie i ogrodzie, z pewnością spędzi sporo czasu nad ich realizacją.

Sama budowa tarasu drewnianego na bloczkach betonowych okaże się nie lada wyzwaniem, jednak znacznym ułatwieniem będzie zapoznanie się z podstawowymi wytycznymi. Dzięki nim nawet osoba niedoświadczona poczuje się jak budowlaniec z prawdziwego zdarzenia.

Materiały

Co należy kupić, żeby budowa tarasu drewnianego na bloczkach betonowych przebiegała bez zakłóceń? Jak wskazuje logika, trzeba zaopatrzyć się w drewniane deski, legary i bloczki betonowe. Powinniśmy także zainwestować w agrowłókninę i żwir. Nie wolno również zapominać o urządzeniach mechanicznych (np. wiertarka czy piła), ale są na tyle powszechne, że znajdują się praktycznie w każdym domu.

Wykonujemy podbudowę i układamy panele

Na początek wyznaczamy areał do zagospodarowania. Usuwamy wierzchnią warstwę gleby. Optymalna głębokość kopania to około 30 centymetrów. Na tak przygotowanym gruncie układamy agrowłókninę i żwir. Musimy pamiętać o odpowiednim wyprofilowaniu powierzchni, gdyż poprawny spadek zapewni odprowadzanie wody. Natomiast zabezpieczenie struktury syntetyczną włókniną i drobnym kamieniem zahamuje wzrost chwastów. Całość ubijamy. Następnie tworzymy siatkę z bloczków z odstępami 30-40 centymetrów. Na nich montujemy legary, a później deski. Ostatnie dwa etapy wymagają cierpliwości i wprawy, toteż zajmują najwięcej czasu. Jednak po prawidłowym zrealizowaniu poszczególnych kroków efekt będzie satysfakcjonujący dla inwestora i wykonawcy konstrukcji.

sprawdź więcej na: https://www.lenta.pl