Pozostałe

Najczęstsze pytania dotyczące tarasów kompozytowych

Tarasy kompozytowe w ostatnich latach biją rekordy popularności. Jeszcze dekadę temu mało kto przypuszczał, że drewniane deski, płytki i cegły zostaną zdetronizowane przez panele kompozytowe.

Są jednak klienci, którzy podchodzą z rezerwą do tego typu konstrukcji. Dlatego często zadają pytania „Czym jest deska kompozytowa?” lub „Gdzie kupić taras kompozytowy?” Ten poradnik rozwieje wszystkie wątpliwości potencjalnych inwestorów.

Czym jest deska kompozytowa?

Zacznijmy od podstawowego zagadnienia. Czym jest deska kompozytowa? Pod kątem designu jest wzorowana na tradycyjnej, drewnianej desce, ale mimo to różni się nieco wyglądem od oryginału. Największe zaś dysproporcje dostrzeżemy w składzie i właściwościach. Kompozyt to materiał produkowany na bazie mączki drzewnej i polichlorku winylu. Producenci dodają także różnego rodzaju ulepszacze mające na celu zwiększenie wytrzymałości. A ta jest doprawdy rewelacyjna. Moduły świetnie radzą sobie z dużymi wahaniami temperatur, poza tym są odporne na zniszczenia. Te cechy gwarantują długoletnią eksploatację.

Gdzie kupić taras kompozytowy?

Przejdźmy do następnej kwestii. Gdzie kupić taras kompozytowy? Przed wybuchem pandemii odpowiedź na to pytanie była banalnie prosta: wystarczyło udać się do najbliższego sklepu budowlanego i znaleźć pożądany wyrób. Niestety koronawirus zmienił otaczającą nas rzeczywistość. Jednak handlowcy rozwiązali tę niekomfortową sytuację i przenieśli biznes do sieci. W internecie dostępny jest szeroki asortyment artykułów potrzebnych do posadowienia tarasu, toteż warto odwiedzić odpowiednią stronę i tam dokonać transakcji.