Deski kompozytowe

Zalety desek kompozytowych

Pierwszym materiałem wykończeniowym tarasów były drewniane deski. Niestety w przeszłości nie dysponowano odpowiednimi preparatami zabezpieczającymi, w związku z czym po kilku latach powierzchnię trzeba było wymieniać. Później pojawiły się płytki i z marszu zapewniły sobie pozycję lidera w kontekście tych konstrukcji.

Różnorodność i niska cena były istotnymi argumentami dla klientów. Jednak rynek nie lubi nudy, toteż pojawiły się wyroby kompozytowe. Montaż deski kompozytowej fachowcowi zajmuje mało czasu, produkt nie jest drogi i charakteryzuje się znakomitymi parametrami. Nic dziwnego, że te panele są dziś najpopularniejsze.

Stawiając na innowacje

Wprowadzanie innowacji jest niezwykle cenione. Namawiają do tego przede wszystkim politycy, gdyż owe zabiegi napędzają gospodarkę. Jedną z innowacji było opracowanie deski kompozytowej. Mączka drzewna i polichlorek winylu połączone w procesie produkcyjnym dały materiał o znakomitych właściwościach. Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne jest nieosiągalna dla alternatywnych surowców. Istotnym udogodnieniem jest brak konserwacji – montaż deski kompozytowej na tarasie pozwala raz na zawsze zapomnieć o stosowaniu chemicznych środków, nierzadko szkodzących zdrowiu. Ważną zaletą jest także możliwość układania nad wodą, co świetnie sprawdza się w przypadku budowli posadowionych przy zbiornikach wodnych. Natomiast wytwarzanie paneli na wymiar jest równoznaczne z brakiem odpadów, a to doskonała informacja z ekologicznego punktu widzenia.

Zachwycający wygląd

Nawet najtrwalszy komponent nie zyska uznania w oczach klientów, kiedy będzie po prostu brzydki. Los ten spotkał wylewki betonowe, które początkowo pełniły funkcje tarasów, jednak z racji swojej monotonii szybko maskowano je innymi materiałami. W kontekście kompozytu problem ten nie występuje – profesjonalny montaż deski kompozytowej zapewnia stworzenie jednolitej struktury, dającej elegancką, solidną i spójną całość. Dzięki temu inwestor otrzymuje piękny i modny taras.