Tarasy

Taras kompozytowy okiem eksperta

Taras to marzenie milionów Polaków mieszkających w blokach. Ta niepozorna przestrzeń pozwala na spędzanie czasu na świeżym powietrzu o dowolnej godzinie dnia i nocy. Również pora roku nie odgrywa tu znaczącej roli, choć raczej ciężko wysiedzieć na dworze, kiedy pada obfity deszcz lub temperaturze grubo poniżej zera towarzyszy śnieżna zawierucha.

Dla przeciętnego użytkownika tego typu konstrukcja jest niczym synonim wolności, jednak jakie zdanie mają eksperci na temat zagadnienia, określanego terminem tarasy kompozytowe”? Opinie w owej sprawie stanowią niezwykle ciekawy przedmiot rozważań, w związku z czym dobrze się nad nimi pochylić.

Trwałość na lata

Trwałość – to najczęściej wymieniana cecha charakteryzująca tarasy kompozytowe. Opinie w tej kwestii nie pozostawiają cienia wątpliwości. Zastosowanie budulca opartego na mączce drzewnej i polichlorku winylu sprawia, że panele odznaczają się na tle innych materiałów ponadprzeciętną wytrzymałością. A ta z kolei warunkuje długoletnie użytkowanie. Inwestor dzięki temu nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z naprawami, także sama konserwacja nie pochłania znacznych środków. Polega bowiem na okresowym usuwaniu zabrudzeń, a w przypadku trudniejszych plam (np. po oleju, węglu z grilla czy tłuszczu z potraw), wystarczy tylko rozprowadzić specjalny preparat, którego cena nie nadwyręży domowego budżetu.

Rewelacyjne właściwości adaptacyjne

Na co jeszcze zwracają uwagę fachowcy? Co takiego wyróżnia tarasy kompozytowe? Opinie wygłaszane przez znawców branży budowlanej podkreślają doskonałe właściwości adaptacyjne. Mianowicie do desek można bez większych problemów przytwierdzić różnego rodzaju stojaki lub postumenty. Gdy chcemy zabudować przestrzeń szklanymi ścianami przesuwnymi, też nie powinniśmy mieć kłopotów. Oczywiście ważna jest sama estetyka pracy, polegająca na jak najmniejszej ingerencji w moduły. Trzeba pamiętać, że wszystkie zbędne dziury należy zabezpieczyć w odpowiedni sposób, by pod spód nie dostawała się woda. Potrafi ona wyrządzić wiele szkód, więc warto się przed nią bronić.